Status

Духовна бесједа о. Гаврила      A-   A+

Ја немам свог духовника, па сам хтела да Вас питам да ли Ви можете да ми будете духовник?

- Што се тиче духовника, морате да нађете некога ко Вам је близу, као што нам је близу наш лекар за тело. А на овај начин да водимо духовне разговоре, то се може. Кад пишете да &њ8220;поштујете свету литургију&њ8221;, не знам шта то значи, пошто то није особа која се поштује, него да ли Ви учествујете у св. литургији, да ли се често причешћујете? Да ли разумете свештене радње које свештеник врши и да ли их духовно доживљавате, или сте само пасивни верник, посматрач у цркви? Не можете добро да ме разумете зато што не читате духовне књиге&њ8230; Кад сте на св. литургији, па на крају кад свештеник излази са путиром и каже: &њ8220;са страхом Божијим и вером приступимо&њ8221;, да ли на тај позив свештеников прилази неко да се причести или се свештеник само окрене и продужи даље да заврши литургију? Ако се нико није причестио осим свештеника који је служио, то значи да се није остварила заједница верних у цркви, као да је свештеник сам за себе одслужио свету литургију.

Број посјета од 23. Априла 2009. године