Status

. Разговор о.Гаврила са братом Н.      A-   A+

- Да ли сте студирали?
- Био сам мало на факултету, али нисам успео.
- На богословском?
- Не, на правном.
- Идете ли редовно у цркву?
- У последње време, искрено да кажем, не.
- Које обавезе Вам не допуштају да идете у цркву?
- Мислим да за то немам оправдања, ето искрено да кажем, осећам депресију и велико очајање.
- Чиме се сада занимате?
- Немам специјално занимање, идем у Грчку и шта се нађе то радим.
- Значи да знате грчки.
- Па не баш, али могу да се разумем.
- Читате ли духовну литературу?
- Пре две године сам читао.
- А зашто сте престали да читате?
- Осећам тугу и депресију много година мога живота и чини ми се како ми Црква и моја вера нису баш помогли у свему томе.
- Ксерете на зитасете псоми ке неро.
- Не ксеро ја тосо на милао денхо провлема
- Црква ће Вам помоћи, али зависи колико сте ви верник и колико испуњавате црквене заповести.
- Ја сам се трудио да испуњавам , али ето нисам успео у томе.
- Да ли постите, да ли се редовно причешћујете, читате ли редовно домаће молитве јутарње и вечерње пре спавање, акатисте Господње, Богородичне и осталих светих?
- Видим да многи људи ништа од тога не чине, и супротно од тога, живе саможиво, па имају неки нормалан живот, а ја сам постио и, тако да кажем, немам ништа , неку професију, занат, жену, децу.
- То се Вама чини.
- Последњи пут сам се причестио за Пасху, причестио ме је отац Мојсеј.
- Треба да живите богоугодним животом.
- Ја њих поштујем зато што страдају, и владику Јована, и све остале који се муче.
- да испуњавате десет Божијих заповести.
- Не знам зашто али цео живот осећам неку психичку мучнину.
- Па ако се муче, биће мученици за ЦАРСТВО НЕБЕСКО, то је њима у удео допало.
- Верујем, ако Ви кажете.
- Ако за правду страдају у смирењу и понизности, не тражећи славу од људи.
- То је висок идеал, ја не знам колико страдам за то, али знам да страдам за неке светске ствари.
- и не тражећи да им се имена уписују у историји, већ да се за њихова страдања упишу у календар међу светим мученицим и са њима славе Господа у ЦАРСТВУ НЕБЕСКОМ, и исповедницима који су страдали за веру и истину, а не за славу земаљску и политичке идеале и приклањање земаљским владарима, јер је то пролазно и ништавно и за душу пагубно&хеллип;

Број посјета од 23. Априла 2009. године