Status

Духовни разговор о.Гаврила са сестром Сладјаном      A-   A+

- Оче, треба ми Ваш савјет. Имам дивног мужа и двоје дјеце. Хвала Господу за тај дар.
- Нека су живи и здрави и од Бога благословени.
- Од почетка маја муж ми није добро, има осјећај притиска у глави, губљења снаге и мучнине. Били смо код доктора и налази су сви у реду. Он се све лошије осјећа и једини спас видим у Цркви и молитвама монаха. У кући имам икону чудотворне Лепавинске Богородице, коју сам добила из Вашег манастира, затим Тројеручицу из Хиландара, икону Богородице из Јерусалима, Светог Василија&њ8230; Молимо се испред икона, палим кандило, кадим кућу. Али у овом далеком свијету осјетим се беспомоћно. Оче, благословите, дајте ми савјет шта да урадим.
- Може и молитва надлежног свештеника, и исправни хришћански живот, који нам Црква заповеда. Обратите се Вашем надлежном свештенику. Нисте ми рекли име Вашег мужа, да га помињем на молитви.
- Молим Вас, узмите га у молитве, његово име је Л. Оче, редовно идемо у цркву, постимо&њ8230; Ми живимо у Канади, овдје имамо нашу цркву, ја сам члан црквеног хора.
- Добро је, сестро С., нека Господ Вашем мужу дарује здравље и сваки духовни напредак.
- Хвала Господу, и Вама, оче. Дали сте ми снаге, јер знам да ће Ваше молитве помоћи.
- Сви смо ми у Божјим рукама.

(&њ8230;) - Помоз Бог, оче, благословите.
- Бог те благословио!
- Оче Гаврило, са вјером у јачину Ваших молитви сада сам у животу. Мој муж и ја смо прошли кроз нешто страшно. Одједанпут се десило као да је добио панични напад, како му нема спаса, да му се одузимају ноге, да га притишће нешто у глави. Молим се и дан и ноћ, кандило сваки дан палим. Ишли смо на акатисте Свете Тројеручице, постио је и у сриједу се причестио. Оче, не знам о чему се ради, ишли смо доктору, налази су сви у реду. Био је престао спавати, јести, причати&њ8230; То када се десило ставила сам му икону светог Василија у руке и читала акатист Светитељу. Само ме је вјера у Господа спасила, шта ми се све издешавало задњих 20 дана. Мој тата се упокојио прије 18 дана, муж ми се разболи&њ8230; Али нешто ми се чудно врти по глави. У марту нам је дошла у посјету мајка мога мужа и донијела поклоне од јетрве. Свекрва ми се изјадала како та наша снаха иде код којекаквих врачара и да је тражила наше слике. Свекрва јој је рекла да не да, да ја вјерујем само у Господа Бога. То када сам сазнала почела сам се молити Господу за њу, да је изведе на Господњи пут. Оче, можда није лијепо од мене, реците ми да ли да све те поклоне побацам у смеће.
- Немој да ти се такве мисли врте у глави, узми нешто што те не узнемирава, нешто паметније о чему ћеш размишљати.
- Оче, дајте ми савјет.
- Могу ја вама дати савет, али најбоље је да одете код вашег надлежног свештеника да се са њим посаветујете, јер вас он најбоље познаје као своје парохијане.
- Били смо и дао нам је богојављенску свету воду и читао му је молитву.
- Па ето, управо то вам је лек.
- Хвала, оче Гаврило, молим Вас спомињите га и даље у молитвама.

Број посјета од 23. Априла 2009. године