Status

Духовни разговор о.Гаврила са братом Владимиром      A-   A+

- Оче, благословите.

о.Гаврило- Бог благословио, брате Владимире.

- Како сте, драги оче, у ове позне сате?

о.Гаврило- Радујем се твоме јављању. Ево, радно у интернет редакцији&њ8230;

- Оче, ја се радујем кад год помислим на Вас.

о.Гаврило- &њ8230; дајем одговоре на питања. Боље рећи, у духовним сам разговорима са својом духовном децом&њ8230;

- Немам неко питање. Ако је гужва чујемо се други пут, а ако имате времена да поразговарамо мало духовно.

о.Гаврило- &њ8230;које ми је Господ дао, и још ми даје.

- Слава Богу!

о.Гаврило- Није, за сваког имам времена и свима који ми прилазе и питају спреман сам да дајем одговоре. Трудим се да умножим таланте од Господа дате. Понекад сам и уморан, али не посустајем.

- Данас смо били у цркви Светог Великомученика Георгија овде у Америци. Имали смо прилику да се поклонимо честицама светих моштију многих Божијих угодника. Такође смо имали прилику да се поклонимо Икони Пресвете Богородице Лепавинске, која је освештана на оригиналу у вашем Манастиру. Молим Вас, помолите се за сина о. Зорана, који се разболео од тешког типа дијабетеса и за нас грешне. Моја супруга често покушава да Вас добије, али без успеха због проблема на њеном компјутеру. И она је овде, пуно Вас поздравља и захваљује се на Вашим молитвама.

о.Гаврило- Ето, и у Америци имате техничке сметње.

- Јесте, оче, овде има сметњи чак и више него тамо. Баш је сада поново покушала, али изгледа поново без успеха. Ту је са мном и наша шеснаестомесечна ћерка. Још увек не уме да говори, али показује прстом на Вашу фотографију. И она Вас поздравља на њој једино познати начин. Нама пуно знаци то што се тако понекад чујемо. Хвала вам пуно. Сви бисмо много волели да можемо да дођемо до Вас и да Вас уживо упознамо. Ако Бог да, првом приликом бисмо дошли. Било би лепо када бисте Ви могли да дођете овамо. Не знам да ли сте икада били у Америци, али ја сам пријатно изненађен колико православних цркава и манастира има на овом континенту. Оче, ја бих Вас замолио за благослов у вези са Исусовом молитвом. Да ли бисте ми благословили да Исусову молитву изговарам у себи понекад?

о.Гаврило- Имате благослов, брате Владимире, да молите умну молитву: ГОСПОДЕ ИСУСЕ ХРИСТЕ, ПОМИЛУЈ МЕ ГРЕШНОГ (или НАС ГРЕШНЕ). И твоја супруга може да контактира са мном када то буде хтела.

- Хвала, лаку ноћ. Благословите.

о.Гаврило- И благослов малој Анастасији, отпоздрављам је.

- Хвала Вам, оче.

о.Гаврило- Богу хвала, до следећег контакта.

Број посјета од 23. Априла 2009. године