Status

Духовни разговор о.Гаврила са братом Александром      A-   A+

о.Гаврило- Бог благословио, брате А&њ8230;

- Имам, оче, велике духовне проблеме, страх, а живим са мајком, старијом особом, па се бојим за себе. Већ сам био у Лепавини, али Ви тада нисте били ту да ми очитате молитву. Молим Вас да ми кажете шта да радим.

о.Гаврило- Да, брате А..., то је честа болест у данашње време, поготово код младог света.

- Да ли постоји могућност да дођем кад Ви будете на светој служби, а пошто сам издалека, како да то ускладим? Сада сам баш читао књигу о чудотворним исцјељењима и нешто ме је повукло да Вас контактирам. Иначе су ми 34 године, дипломирани сам инжињер.

о.Гаврило- Узрок болести је распуштеност и непродуховљеност, провођење времена у безбрижности и одавање разним задовољствима овога света, што је штетно по душу и тело.

- Кад свјесно погледам, немам разлога за толики немир и неспокој у себи.

о.Гаврило- Одлазиш ли у цркву на св. богослужења недељом и празницима?

- Одлазим празницима и стално читам Нови завјет&њ8230;

о.Гаврило- Постиш ли, исповедаш и причешћујеш се редовно?

- &њ8230;и стално се молим Богу да ми опрости гријехе и само да спокој у души, ништа ми више не треба. Постим понекад, али једном кад сам се хтјео исповиједити поп ме није ни саслушао.

о.Гаврило- Осим Нови завет, читаш ли и другу духовну литературу?

- Из манастира брошуре и тако&њ8230; Да ли могу, оче, да дођем да ми Ви очитате молитве?

о.Гаврило- Које брошуре, јер данас се много пише и многи пишу, па има и таквих брошура које кад се читају код многих изазивају страх? Људи се уплаше како ће се спасти, па понеки одустају од читања и онога што је корисно за спасење душе.

- Искрено, више се и не сјећам, пошто ми је памћење добро попустило, али углавном и православну и римокатоличку, иако сам крштен у Православној Цркви. Понекад одем у манастир Липље&њ8230;

о.Гаврило- Којој парохији припадаш и ко ти је надлежни свештеник?

- Ја мислим да је то бањалучка, а искрено да Вам кажем, са надлежним свештеником нисмо баш у добрим односима, па нам у кућу за освештење долази римокатолички поп, пошто је мама Хрватица.

о.Гаврило- Можда нисте испунили неке обавезе према парохијској цркви, којој припадате као парохијани? Вероватно је ту неки неспоразум.

- Оче, ми смо разговарали са другим свештеницима и нико му ту није дао за право. Чак је један предлагао да га тужимо, али нисмо хтјели, наравно.

о.Гаврило- Са свештеником будите у миру.

- Наравно, никада ми не би пало на памет да неком зло учиним.

о.Гаврило- Испуните све обавезе које вам следе као верницима и члановима ваше парохије&њ8230;

- Да.

о.Гаврило- &њ8230; и биће мир

- Хвала Вам, оче.

о.Гаврило- Богу хвала и теби мир.

- Поздрављм Вас много. Доћи ћу ускоро поново на молитву у Лепавину.

о.Гаврило- АМИН.

Број посјета од 23. Априла 2009. године