Status

Духовни разговор о.Гаврила са братом Радицом      A-   A+

- Помаже Бог. Благословите о.Гаврило!
Сад сам дошао са пута из Мркоњић града, испративши свог брата у Христу на место где нема: бола, суза и уздаха. Свашта сам корисно оданде понео! Јунаци су само они који су Христови војници живе са Њим и коме је ОН инспирација и животни сапутник.

о.Гаврило- Тај пут свију нас чека.

- Кажу људу ... млад 22 године је имао за пола мјесеца требао је напунити 23 године. Али њему је боље него нама, невероватно је то схватити човеку који не живи у вери.

о.Гаврило- Да, али каквим се животом живело? Понекад човек убрза боравак на овој земљи својим нездравим живљењем.

- Његова мајка верујућа жена, плакала је и стално понављала речи &њ8222; Богородица је плакала за својим сином и Он је васкрсао, тако ће и мој син васкрснути&њ8220;.

о.Гаврило- На дан Страшног суда, духовним и телесним начином, што је једно са другим повезано.

- Замислите колико је та жена била јака! Жао ми је неверујућег народа, гледам како ридају, плачу. Само да им је зрно вере, да осете колико је онда све лакше. Људи плачу, ридају, а мајка зна где јој је син. Невероватна је то данас била прича.

о.Гаврило- Отишао Господу, спасу свом. Јел се исповедио и причестио пред смрт?

- Све како треба је радио до последњег дана. Поред његовог тела осетила се &њ8222;лакоћа&њ8220;.

о.Гаврило- Како му је било име?

- Ж Е Љ К О

о.Гаврило- Бог да му душу прости.

- А М И Н, Боже дај! Оче Гаврило био сам близу Вас у Хрватској, колико сте удаљени од Загреба?

о.Гаврило- Мање од 100 км.

- Оче поново сам видео да сам на Вашем сајту, зашто опет? Што сам Вам интересантан?

о.Гаврило- За духовни разговор ја узмем оне који знају да питају, да од нашег заједничког разговора и други имају духовну корист, а не да празнословимо и препричавамо: ко је шта санајао, ко је коме шта направио, а најчесће је у питању црна магија, како је коме то откривено, те да ли је то истина, како је то открила нека видовњакиња........Него треба да разговарамо о спасењу душе и како се клонити греха.

- Наравно, слажем се с Вама потпуно, то је заправо циљ Вашег рада.

о.Гаврило- и моја концепција и начин мисионарења. Такодје на разговарам са онима који желе да остану анонимни. Ако неко жели на ову виртуелну паучину услов је да се представи пуним именом, јавно да би могли заједно дискутовати за јавност. Рубрика ДУХОВНИ РАЗГОВОРИ статистички је најпосећенија, а и по рејтингу је на врху лествице.

- Народу је упрво то и потребно, гладни су вере. Све је више напаћеног света, треба му помоћ да се не изгуби у магли. Много значи када у Цркви после завршене Св.Литургије, Свештеник изадје пред народ и каже нешто корисно са све.

о.Гаврило- и да се не улове у вражије паучине, али многи очи имају али не виде, уши имају али не чују, нити за Бога маре. На жалост код очију су слепи и код ушију су глуви.

- Чују само онда када их невоља снађе, а у добром незнају, да и тада треба заблагодарити Господу.

о.Гаврило- Ослепила их овоземаљска власт и сласт, а тај пут којим иду води их у духовну пропаст.

- Ја се обично Оче плашим када ми све иде добро, трудим се да останем миран, ћутим и стално себе подсећам да на сваком дару и за све треба да заблагодарим Богу. Мислим да људи требају да се радују ујутру када устану што су угледали светлост дана јер је то велика срећа!

о.Гаврило- Бог благословио, Амин!

- Праштајте Оче, на вези сам имао брата нашег, студента Богословског факултета у БГ, причао сам са њим.

о.Гаврило- И сам сам имао своје здравствене терапије.

- ? ? ? реците ми Оче нисам Вас разумео најбоље ?

о.Гаврило- Ста ниси разумео? Нисам пао у несвест, ако си мислио на то.

- Казете, здравствене терапије ??? Болујете од нечега?

о.Гаврило- Морамо брате Радице и на спавање.

- Морамо, ја сам 800 км пропутовао без сна, није било лако на путу али за љубав својој браћи све. Хвала Вам на љубави нека Вам је Бог у помоћи и помјаните у молитвама, воли Вас Ваш брат Радица.

о.Гаврило- Бог те благословио и добро јутро!

- :) имате ли некога на (скѕпе) сада?

о.Гаврило- Има, али морам на спавање а и с тобом никако да се растанем и да завршимо разговор.

- Тако, нешто ми је осмех на лицу сада? Опростите Оче, нешто нас везе..... знате ви најбоље :). Збогом па се чујемо. ЉУБАВ сте Ви Оче....ЉУБАВ! Лаку ноћ.

Број посјета од 23. Априла 2009. године