Status

Духовни разговор о.Гаврила са сестром Душанком      A-   A+

- Помаже Бог, оче, благословите!

о.Гаврило- Бог благословио! Шта вам значи та чудна реч на овом скајпу? Да ли је то нека фирма или неко удружење? Ту је уобичајено да се стави фотографија онога који је на Скѕпеу, како би се видело лице с ким се контактира. Све друго подсећа на играње жмурке..

- Да, оче, то је продавница дечије гардеробе и представља назив француске фирме. Опростите, оче. Ја сам се Вама јављала и са кућног маила под именом Д&њ8230;

о.Гаврило- Данас је недеља, да ли сте били на Светој Литургији у вашој парохијиској цркви, сестро Д...? А ако нисте ви били, да ли је неко из ваше кући ишао на Службу Божију? Код нас је Света Литургија управо завршена.

- Оче, тешко ми је што морам Вама сада да кажем да нисам била на Светој Литургији, јер сам данас радила, а и муж је баш данас имао обавезе у фирми. Опростите ми, оче!

о.Гаврило- Који ви то посао радите у свету недељу када је недеља од Господа одређена као дан одмора: &њ8220;Сећај се дана одмора да га светкујеш, шест дана ради и сврши све своје послове, а седми дан одмор је Господу Богу твојему&њ8220;. Дакле, све што се ради недељом, није благословено. Отуда су свађе и неслоге у породицама, разне болести, и, сва добит, која се донесе од рада у недељни дан, брзо оде у пропаст и у неповрат, а онда људи почну да јадикују што је баш њих задесила та несрећа&њ8230;

- Драги оче, слажем се са Вама, међутим, ја радим у једној великој приватној фирми, која има много различитих делатности, измедју осталог и малопродају. Ја сам пословођа у продавници дечије гардеробе у једном тржном центру, који ради сваки дан.

о.Гаврило- Сетимо се само како су људи за време комунизма радним даном радили по предузећима, да би недељом, кад су једино имали слободан дан, зидали куће и све остало што није урађено преко недеље, али, кад дође овај рат, све те куће нестадоше у пламену, па и читава села, па и поједини градови остадоше пусти и разрушени. А зашто? Само зато што ти људи нису поштовали закон Божији и заповести, које је Црква прописала. Тако ће једнога дана нестати и та ваша велика фирма, јер нема благослова Божијег за рад недељом, као што су, уосталом, нестале многе и многе фирме и фабрике, које су радиле без благослова Божијег.

-Тако је, оче, слажем се. Ја сам 1991. године дошла из Хрватске, а моји родитељи су се преселели тек прошле године&њ8230; Помолите се, оче, да уз Божију помоћ, надјем други посао, јер ми је велика жеља да недељом не радим, да идем на службу Божију и да се тога дана посветим Господу и породици. Свако добро од Господа! Благословите, оче!

о.Гаврило- Нека си Богом благословена!

Број посјета од 23. Априла 2009. године