Status

Духовни разговор о.Гаврила са сестром Драганом      A-   A+

- Благословите, оче Гаврило!

о.Гаврило- Бог благословио, сестро Драгана!

-Хвала Оче, тренутно је код мене син од моје рођене сестре који има 17 година. Изразио је жељу да погледа Ваш сајт а желио би да дође и у манастир Лепавину. Оче, жао ми је овог дјечака, мало му душа лута па би смо сви у породици жељели да се приближи Цркви и вјери. Душа му је Оче у великој тами. Иначе са родитељима има константне свађе и несугласице, па не знам како му помоћи? Зато ми је посебно драго што је изразио жељу да посјети Ваш сајт. Трудим се да га уведем у вјеру, па сам га повела код мене да прочита ПИТАЊА и ОДГОВОРЕ са Скајпа, да види да још има младих који лутају, те да се уз вјеру може побједити зло којег ни они нису свјесни. Он се зове З. . . ., нигдје нема мира, Бога молимо да му помогне.

о.Гаврило- Да, много има младих који су духовно изгубљени, али има и оних који могу да буду за пример старијим и одраслим. Нажалост још увек је много одраслих који се нису пробудили из медвеђег сна, иако је прошло време атеизма, када су учили да је човек постао од мајмуна, а не да га је створио Бог.

- Да Оче, духовна помоћ овом младом човјеку је потребна, желим да му помогнем, бојим се да не падне још дубље у понор, па ће бити још теже да се избави из тих канджи зла. Он тренутно сједи поред мене и чита шта Ви мени одговарате, па се надам да још није касно за ово младо биће.

о.Гаврило- Никад није касно, млад је он, његове године су сада мало немирне, али верујем да ће послушати теткине речи у срце их урезати, исте памтити и у животу применити.

- Оче, ево З . . . . захваљује на тако топлим ријечима. Моја жеља и јесте била да му покажем и преко Ваших очинских ријечи да није касно да окрене другу тј. позитивну страницу у своме животу. У школу не иде, ништа није завршио, а посла нема. Његов отац је на привременом раду у иностранству, он живи са мајком и стално су у некој свађи.

о.Гаврило- За неке послове и нису потребе школе, потребно је да има вољу за рад. На жалост многе младе данас је захватио вирус &њ8222;лењивитис&њ8220;.

-Сигурно Оче да има и тога, а и порока је данас много, а он се баш увлачи у ту тамну страну живота, а недостаје му чврста рука да га поведе на свјетлију страну. Ево, он се не љути што Вам пишем његову малу биографију, желим да му покажем пут до Цркве, ако буде хтио да прихвати. Моја сестра тј. његова мајка каже да је препустила све у Божије руке, па шта Бог да, али ја видим да су се ствари измакле контроли и да је ситуација озбиљна.

о.Гаврило- Полако, поправиће се он и на први пут кренути. Младо дрво лако се да савијати само да има ко да га савија, како би исправно кренуо према Господу и спасењу душе.

- Вољела би да тако буде и Господа молим, али јако је својеглав и непослушан, бјежи од топле ријечи, а у души пати, тако ми каже, волио би да нађе мир, али каже да никако у томе неуспјева. Некад је као мали трчао у Цркву...а сад је љут.

о.Гаврило- Данас су напети од разних напона, а понајвише од напона љутње.

- Пристао је да одемо заједно у манастир Крупу, али каже да мајку не подноси ни у близини, ама баш никако. Бојим се Оче, не знам шта може да донесе наредни дан, бојим се неке трагедије!

о.Гаврило- Ту су духовне борбе присутне, требају Бога да се сете.

- Да Оче, моја сестра пости редовно, али у њиховој кући су несугласице и свађе од почетка брака, никад у тој кући није било слоге. Некад ми се чини као да је немили ушао у њихову кућу и животе, а и они мисле да су упитању неке враджбине, а шта је у питању то само драги Господ зна. Мени остаје само да се молим да мир завлада у њиховим душама.

о.Гаврило- Бог благословио сестро Драгана вас и вашег сестрића З.... .

- Хвала Вам из срца и ове грешне душе моје, хвала Вам драги мој духовни Оче шо сте нас благословили, а мом сестрићу З&њ8230; благослов је потребан као жедној земљи киша. Оче нека Вас чувају сви наши СВЕЦИ са небеса и данашњи св. Григорије, којег слави мој отац.

о.Гаврило- АМИН, Боже дај!

- Оче, молим Вас помените З&њ8230; у Вашим молитвама, неизмјерно хвала још једанпут, а ми сада идемо да наставимо служити госте код мојих родитеља.

о.Гаврило- Срећна вам Крсна слава вашег оца и ваша дјевојачка, нека вам буде на помоћи и духовну заштиту св.Григорије чудотворац еп. Неокесаријски.

- Хвала мој Оче духовни, једини и најдражи, Ви који сте постали моја звијезда водиља. Мени се десила она Божија реченица &њ8222;куцајте и отвориће вам се&њ8220;. Ја сам пронашла свог духовног Оца, а то сте Ви Оче мој Гаврило, св.Мајка да и Вас спасе у овоземаљском животу. У мојој души сте постали моја истинска звијезда водиља, а ја БОГУ узвикујем &њ8222;ХВАЛА ТИ ОЧЕ МОЈ НЕБЕСКИ&њ8220;.

Број посјета од 23. Априла 2009. године