Status

Духовни разговор о.Гаврила са братом Claudiom      A-   A+

- Помаже Бог о.Гаврило!

о.Гаврило- Бог благословио! Имате ли ви право име, на скајпу сте се представили са именом "ЈО ЈО" да ли сте мушко или женско?

- Слава Богу, наравно да имам, већ смо се и прије чули, ја сам онај са чудним именом Claudio, мушко Богу хвала. Желим да Вам се захвалим на молитви, обратио сам се за помоћ, Ви сте то учинили и хвала Вама и драгом Богу. У мојој породици је кренуло на боље, ја сам код Вас у Лепавини био до сада два пута.

о.Гаврило- Где живите, негде у иностранству?

-Још увијек лутам након рата који се на жалост десио код нас у Хрватској, тренутно сам у Г . . . . .

о.Гаврило- Идете ли редовно у цркву, да ли постите, исповедате и пришешћујете, да ли сте ревносни верник или пасивни тј. обредни?

- На жалост у задњи мјесец дана изостао сам са Св. Литургије радим и недељу , звучи чудно али мора се. Постим сриједом и петком, а причешћујем се за Божићни и Ускршњи пост.

о.Гаврило- А неки за себе кажу да су велики верници.

- Оче, ја сам слаб у вјери, али знам сигурно да сам велики грешник.

о.Гаврило- Може да се буде и велики покајник.

- Надам се.

о.Гаврило-Кроз историју Цркве многи су били велики грешници, а данас њихова имена су уписана у календар и ми их славимо. Колико је вама година.

- У срцу 15 а на папиру 35.

о.Гаврило- Нека сте ви од Господа благословени и трудите се да будете добар верник, верни војник Христов!

- А М И Н !

о.Гаврило- А М И Н!