Duhovni razgovor oca Gavrila sa sestrom S... A-   A+

*** Pomaže Bog, oče, blagoslovite! Nakon Vaše emisije na radio „Blagovestima" čovek baš treba da stane i da se dobro zamisli o mnogim stvarima u životu.Takodje sam pročitala Vaš duhovni razgovor sa bratom Zoranom i verujte, oče, pronašla sam samu sebe u tim redovima.. Ja takodje imam veliki problem. On se zove NESTRPLJIVOST. Strašno je kada je čovek nestrpljiv. Mene to razjeda. Najgore je što to često usmerim prema detetu. Pomozite mi, oče, da savladam ovaj greh...

otac Gavrilo - Mnogi imaju oči, ali ne vide i uši, ali ne čuju...Mnogi su vođeni slastima i strastima ovoga sveta i, dok su jaki i zdravi, Boga se i ne sete, a kad obole, sve bi dali da ozdrave duhovno i telesno. Ali, često bude kasno. Medjutim, oni ipak pokajanjem duhovno mogu da ozdrave. To podrazumeva i da počnu da žive ispravnim duhovnim životom. Gospod je milostiv i svima prašta kao u jevandjeljskoj priči o BLUDNOM SINU.

*** Juče sam bila u crkvi, čitali su Akatist Presvetoj Bogorodici Trojeručici. U jednom momentu, pri samom ulasku u crkvu i u toku pomazivanja, osetila sam divan miris oko sebe, miomiris. Pa sada se pitam, da li me to djavo kuša, i ko sam ja, grešnica obična, da to osetim? Da li je moguće da mogu da budem u prelesti zbog toga? Slava Bogu, više puta sam doživela to blagouhanije, ali sinoć se to desilo nakon više od 4 godine.

otac Gavrilo - U crkvi sve miriše i sve je lepo, jer je to mesto sveto, na kome se uznose molitve Gospodu.

*** Molite se, oče, da i mene Gospod povede pravim putem. Borba mi je teška, mnogo sam lutala i grešila, ali verujem u milost Gospodnju i Njegovu ljubav. Oče, da li biste mi dali neko poslušanje, zbog nestrpljivosti?

otac Gavrilo - Davljenik kad vidi da je počeo da se davi, upinje se svom snagom da se spase od davljenja, da spasi život, da ne potone u dubinu. Isto je tako sa čovekom, koji je dugo živeo u gresima, ali u neznanju, i kada odjednom duhovno progleda. Eto, takav čovek treba, baš kao onaj davljenik, duhovno da se trudi i da se upinje spase dušu i telo i da se ne osvrće u nazad, kao pas na svoju bljuvotinu.

*** Oče, Vaši saveti su puni ljubavi. Hvala Vam.Blagoslovite i pomjanite.

otac Gavrilo - Bog blagoslovio! Amin!

Na dan svetog Sofronija Jerusalimskog, 2009. god.

Pregleda: 4382