duhovni razgovor o.Gavrila sa sestrom M... A-   A+

*** Pomaže Bog, oče Gavrilo, blagoslovite! Oče, zamolila bih Vas, ukoliko ste u mogućnosti, da očitate jednu isceliteljsku molitvu za moju četvoročlanu porodicu.

otac Gavrilo -  Bog blagoslovio! Da li je u pitanju neka bolest, telesna ili duhovna?

*** Oče,  često nam se dešava da počnemo neki posao, ali, uspeha u tome nikad nemamo do kraja. Imamo dve ćerke na fakultetu, dobro uče, ali, ni tu nam ne ide baš najbolje. Ja sam zdravstveni radnik  u jednoj Klinici u Beogradu. Trenutno pokušavam da promenim posao, ali sve se teško pokreće sa jednog mesta. U kući nam često iskrsnu svadje, a nije nam jasno zašto nam se to sve dešava. Dosta se trudimo, pa ipak se samo vrtimo u krug. Zbog svega toga ima mnogo napetosti i nervoze, a i san je poremećen. Da li biste, oče, Vi mogli da nam pomognete Vašim molitvama? Bila bih Vam jako zahvalna.

otac Gavrilo -  Da, u današnje vreme je zavladala epidemija duhovne bolesti, a to je sve zbog toga što se ne živi duhovnim životom. Zavladala je grehovnost i necrkvenost u našem narodu. Slabo se ide u crkvu nedeljom i praznicima, oslabio je post, molitva, retko se ko ispoveda i pričešćuje, dok sa druge strane, kafane i diskoteke su pune. Po celu noć rade noćni barovi, diskoteke,  puni omladine, i muškaraca i devojaka, a crkve nedeljom i praznikom poluprazne... I zato ne treba da se čudimo što su se bolesti umnožile i što su sve bolnice, pa i psihijatrijske klinike pune. Skoro da nema mesta za nove bolesnike.

*** Potpuno ste u pravu, oče Gavrilo! Ja redovno odlazim u crkvu, sada se spremam za slavu Svetog Simeona Bogoprimca, pa ipak sve što sam Vam kazala, imam utisak kao da su mi blokirani svi putevi uspeha u kući. Volela bih da posetim manastir Presvete Bogorodice Lepavinske i raspitaću se u Beogradu koja crkva organizuje posetu Vašem manastiru.

otac Gavrilo -  A da li i tvoja porodica odlazi redovno nedeljom i praznikom u crkvu na Svetu Liturgiju, postite li sve postove kako je Crkva propisala, ispovedate li se, pričešćujete li se redovno, dolazi li vam sveštenik da blagoslovi kuću u vreme osvećenja kuće?  Koliko mi je poznato, u Beogradu sveštenici dalaze na osvećenje kuća i stanova u Vaskršnjem postu. Vidite, ako se svega ovoga ne pridržavamo, duša postaje prazna, u nju se useljava nemir, onda ulazi u kuću, pa na kraju i u celu porodicu.

*** Da, često praznicima i nedeljom odlazimo u crkvu. Jednom godišnje postim i pričestim se, a postim i svaki petak. Sveštenik mi dolazi svake godine pred Vaskrs i, baš sutra mi dolazi da osvešta vodicu u stanu pred našu Slavu.

otac Gavrilo -  Treba se pridržavati  svega, u celosti, kako je Crkva propisala, jer ko se tako ophodi, onda i kad naidju iskušenja, lakše se podnose...Bog blagoslovio i laku noć!

Pregleda: 4574