Duhovni razgovor o.Gavrila sa bratom Sinišom A-   A+

Otac Gavrilo - Bog blagoslovio.

*** Hvala, ....Sinoć sam dobio Vaše skajp ime od prijatelja, sa kojim sam uspostavio kontakt baš na skajp-u.

Otac Gavrilo - Kako si se ti obreo u tako dalekoj zemlji?

*** Došao sam na Island još 1996 godine..kao fudbaler. Došao na 4  meseca  i ostao 12 godina.. . . valjda  je to sudbina.

Otac Gavrilo - Da li se još baviš istim sportom, jesi li se privikao na sredinu u kojoj se nalaziš. Da li si verujući ideš li u crkvu?

*** Da fudbalom se bavim još , mada mi je 39 godina pa je to malo neverovatno da i sad igram. ... i da sam prošlogodišnje prvenstvo odigrao c elo. Moram reći da sam se privikao na  Island, ali ovde nema Pravoslavne crkve tako da u crkvu ne idem.

Otac Gavrilo - A ima li Ruske ili Grčke?

*** Ima  jako mala. . . radi samo za Božić .....Uskrs....naš Vladika dodje iz Švedske ili Norveške.

Otac Gavrilo - Vladika Dositej.

*** Verujte da ja stvarno neznam. . . . sad za  Božić nisam bio u Reykjaviku i neznam da li je bio Vladika Dositej.

Otac Gavrilo - Čitaš li duhovnu literaturu?

*** N e.

Otac Gavrilo - Šta te je ponukalo da putem skajpa stupiš  sa mnom u kontakt?

*** Pre tri godine sam se razveo, imam dve kčerkice, Katarinu od 11 godina i Ninu od 6 godina. . . od kako sam se razveo ne ide  mi baš najbolje u životu ...

Otac Gavrilo - Jesu li ti deca krštena i iz kojeg si kraja bivše nam domovine?

*** Jesu. . u istoj crkvi u Obrenovcu. . . ja sam inače iz Obrenovca. A rođen sam u Prištini.

Otac Gavrilo -  Da li si šta pročitao sa našeg  sajta?

*** Nisam još ništa ...tek  sam sinoć saznao za Vas.

Otac Gavrilo - Tu ima dosta duhovnog štiva.

*** Pročitaču vrlo brzo sve sa Vašeg sajta.

Otac Gavrilo - Bog blagoslovio i laku noć.

Pregleda: 4449