Duhovni razgovor o.Gavrila sa sestrom NN A-   A+

O.Gavrilo Bog blagoslovio

- Pomaže Bog, oče Gavrilo. Kako je Vaše zdravlje sada, s obzirom da ste bili u banji Mlječanica. Željela bih da me posavjetujete.

O.Gavrilo Kažite!

- Moj muž vjeruje u crnu magiju, a ja ne vjerujem. Ja samo vjerujem u dragog Boga i u Crkvu. Onda je optužio moje roditelje da se oni bave crom magijom i ne dozvoljava im da dođu meni da me posjete. Mnogo sam tužna i ne znam kako da se postavim i da pomognem mom mužu.

O.Gavrilo Nemojte se sekirati oko toga, progledaće jednog dana i prestati da veruje onome što nije po Bogu. Pročitajte ovaj tekst sa ovog linka:

- Roditelji moji su takođe vjernici, dragom Bogu odani i voljeli su moga muža kao sina svoga. Kada je tako okarakterisao moje roditelje, otišli smo zajedno muž i ja u našu dragu crkvu Sveti Dimitrije, kod našeg oca Tihona. Kad je Otac Tihon očitao molitvu nad mojim mužem, on je počeo govoriti: “Izlazi iz mene, ja sam tvoj, Gospode Bože!” Potom je bio u nesvijesti nekoliko minuta, pa je onda zaspao pred oltarom. Kad se probudio, počeo je da ljubi ikone u crkvi. Sada se moli Bogu zajedno sa mnom, ali ne dozvoljava i dalje mojim roditeljima da dođu, koji su zbog toga slomljeni od bola.

O.Gavrilo Zašto su pak, oni slomljeni do bola? Nek se mole Bogu i da budu dobri vernici i nek odlaze redovno u crkvu nedeljom i praznicima, nek se ispovedaju i pričeste!

- Bogu dragom hvala, oni idu redovno u crkvu i ispovijedaju se i pričešćuju se. Ali, eto teško im je što sam ja jedinica i ne mogu doću meni u posjetu i teško im je što su optuženi za nešto što nisu uradili.

O.Gavrilo Pa idite vi kod njih, što oni moraju da dolaze kod vas!

-Eto, hvala Vam mnogo, oče Gavrilo i neka Vas dragi Bog čuva i podari Vam zdravlje još mnogo i mnogo ljeta. Žao mi je što sam daleko i ne mogu doći često u Manastir Lepavinu. Ali ako Bog dragi da, mogu doći samo preko ljeta. I zamolila bih Vas, ako možete da mi napišete žiro račun, tako da mogu poslati ili darovati putem žiro računa prilog manastiru. Još jednom hvala na divnim savjetima. Mnogo ste mi pomogli. Hvala dragom Bogu što imamo našu Pravoslavnu crkvu i oca Tihona u ovom gradu gdje živimo. Još jednom, Bog blagoslovio Vas i Vašu bratiju i oca Tihona.

O.Gavrilo Bog blagoslovio i laku noć.

Pregleda: 4389