Duhovni razgovor o.Gavrila sa bratom /*Claudiom*/ A-   A+

- Pomaže Bog o.Gavrilo!

o.Gavrilo- Bog blagoslovio! Imate li vi pravo ime, na skajpu ste se predstavili sa imenom „JO JO“ da li ste muško ili žensko?

- Slava Bogu, naravno da imam, već smo se i prije čuli, ja sam onaj sa čudnim imenom /*Claudio*/, muško Bogu hvala. Želim da Vam se zahvalim na molitvi, obratio sam se za pomoć, Vi ste to učinili i hvala Vama i dragom Bogu. U mojoj porodici je krenulo na bolje, ja sam kod Vas u Lepavini bio do sada dva puta.

o.Gavrilo- Gde živite, negde u inostranstvu?

-Još uvijek lutam nakon rata koji se na žalost desio kod nas u Hrvatskoj, trenutno sam u G . . . .  .

o.Gavrilo- Idete li redovno u crkvu, da li postite, ispovedate i prišešćujete, da li ste revnosni vernik ili pasivni tj. obredni?

- Na žalost u zadnji mjesec dana izostao sam sa Sv. Liturgije radim i nedelju , zvuči čudno ali mora se. Postim srijedom i petkom, a pričešćujem se za Božićni i Uskršnji post.

o.Gavrilo- A neki za sebe kažu da su veliki vernici.

- Oče, ja sam slab u vjeri, ali znam sigurno da sam veliki grešnik.

o.Gavrilo- Može da se bude i veliki pokajnik.

- Nadam se.

o.Gavrilo-Kroz istoriju Crkve mnogi su bili veliki grešnici, a danas njihova imena su upisana u kalendar i mi ih slavimo. Koliko je vama godina.

- U srcu 15 a na papiru 35.

o.Gavrilo- Neka ste vi od Gospoda blagosloveni i trudite se da budete dobar vernik, verni vojnik Hristov!

- A M I N !

o.Gavrilo- A M I N!