Duhovni razgovor o.Gavrila sa sestrom Slavicom A-   A+

*** Pomaže Bog, oče Gavrilo ! Blagoslovite!

otac Gavrilo - Bog blagoslovio!

*** Upravo sam pogledala i pročitala šta ima novo na Manastirskom sajtu od sinoć. Iskreno, lijepo i sa mnogo ljubavi sestra Tanja mada malo opširno ali ne i dosadno svjedoči kako ona bez roptanja na mnoga neizbježna životna iskušenja s vjerom u Boga ista uspješno prevazilazi. U svakoj njenoj napisanoj rječi osjetila sam istinsku vjeru i ljubav a i jednu umjerenu dozu "straha" prema Gospodu, a sve je to neophodno svakom istinskom vjerniku , da bi postigao mir i blagostanje u svom životu i porodici.

Svaki dan svi mi koji pratimo Manastirski sajt redovno ili povremeno, duhovno obogaćujemo i oplemenjujemo svoju dušu učeći nešto novo jedni od drugih i na taj način dodatno jačamo našu vjeru u Gospoda .Naravno da bi to bez Vašeg duhovnog rukovodstva i odgovora na naša mnogobrojna pitanja to bilo mnogo teže. Da je to zaista tako pokazuje svakodnevno povećan broj posjetilaca sajta i mnoga iskrena kazivanja i pitanja braće i sestara u Hristu , svjedočenja i zahvalnost na Vašim odgovorima i trudu za sve ono što činite u Slavu Boga a nama na spasenje. Hvala Bogu da se i sestra Tanja pridružila Vašoj virtuelnoj parohiji, svojim svjedočenjem i zahvalnošu za sve što činite na Vašem misionarskom zadatku.

otac Gavrilo - Na osnovu svedočenja sestre Tanje može se zaključiti da su ona i cela njena porodica istinski vernici, ali da ipak kao mnogi koji mi se obraćaju imaju neke dileme i pitanja.

Trudim se da svima koji mi se obrate odgovorim jednostavnim i razumljivim jezikom na njihova svakodnevna pitanja . Da takav način komunikacije daje dobre rezultate pokazuje velika posećenost i čitanost rubrike DUHOVNI RAZGOVORI, statistički pokazatelji našeg sajta zabeležili su od prvog marta do danas kada ovo pišem 6891 posetioca navedene rubrike.

*** Da to je zaista veliki broj posetilaca za petnaest dana rubrike DUHOVNI RAZGOVORI, što svakako potvrđuje opravdanost Vaše komunikacije na ovaj način. Veliku posjećenost manastirskog sajta uopšte konstatovala sam i sama, kada god se uključim na sajt u toku dana rijetko kada ima manje od 20 posetilaca , a i anketni obrazac na manastirskom sajtu pokazuje da je do sada registrovano blizu 600 posetilaca kako svakodnevnih tako i povremenih, bez obzira na vjeroispovjest.

otac Gavrilo - Mnogi ljudi su danas gladni duhovne hrane, ali tu vrstu hrane potrebno im je dati prema njihovom trenutnom duhovnom stanju i uzrastu. Samo na taj način mogu shvatiti istinsku veru. Na žalost ,danas su nastala smutna vremena kako među verujućim tako i onim koji svoju veru još nisu učvrstili. Mnogi se pitaju šta se događa i gde je istina, a ISTINA JE TU GDE JE STABLO SA SVOJIM KORENOM, na žalost mnogi vetrovi sa raznih strana duvaju i žele da sruše i iščupaju to STABLO JEDNE SVETE SABORNE I APOSTOLSKE CRKVE iz njegovog korena.

*** Da Oče, potpuno ste u pravu, to je naša tužna svakodnevnica. Samo čovjek s istinskom vjerom u Gospoda kao što je sestra Tanja, može razne životne situacije koje nekad izgledaju bezizlazne prevazići i naći neophodni duševni mir.

Ne bih više da Vas zadržavam i remetim u Vašem dnevnom programu.

otac Gavrilo - Mene Vi ne remetite, zato i postoji rubrika DUHOVNI RAZGOVORI , da bi razgovarali o duhovnim temama, ovo je jedna vrsta VIRTUELNE VERONAUKE koja dopire u sve krajeve Sveta.

*** Znam Oče, da su ovakvi duhovni razgovori jedan dio Vašeg svakodnevnog misionarskog rada i programa u svejedočenju ISTINE nama "smućenima" . Meni je posebno zadovoljstvo da mogu s Vama razgovarati i na ovaj način jer uvijek nešto spoznam i novo naučim o našoj vjeri, a kao što ja kao i mnogi koji posećuju manastirski sajt nismo mogli naučiti u prododici, školi itd., zbog raznih razloga.

otac Gavrilo - Hvala Bogu, što je čoveku dao razum, da izmislio ovakav savremen i najbrži tehnički način komunikacije između ljudi , a da bi nam isti bio na korist i spasenje.

*** Da baš tako dragi Oče , hvala Vam na izdvojenom vremenu i želim Vam svako dobro od Gospoda.

otac Gavrilo - Bog blagoslovio! AMIN!

Na dan Prepodobnomučenice Evdokije, 2009. godine

Pregleda: 4019