Duhovni razgovor o.Gavrila sa sestrom M. A-   A+

*** Pomaže Bog, oče Gavrilo, blagoslovite! Mir Božiji i Hristos se rodi!

Nedavno sam počela da koristim računar, i čim sam nešto naučila, potražila sam sajt manastira Lepavine, i sada svakodnevno posećujem Vaš sajt, tražeći lijeka duši.

otac Gavrilo - Bog blagoslovio! VAISTINU HRISTOS SE RODI!
 Koje rubrike najčešće čitaš na našem sajtu?

*** Svakodnevno pratim Vaš dijalog sa vjernicima, očekujući da izvučem neku pouku za sebe. Malo prije sam pročitala „Pravedno i nepravedno stradanje". Ako može, oče, zamolila bih Vas da nas pomenete u svojim molitvama. Oče, blagoslovite da Vas posetimo u banji za vreme Vašeg boravka.

otac Gavrilo - Možete da dodjete, jedino moram da vidim kako će mi Dr. Tamara odrediti terapije i u koje vreme sam slobodan? Javite mi se na Skype na ovoj istoj vezi, jer su mi iz Banje dali njihov pasford, tako da ću se tamo priključiti sa svojim laptopom.
----------------------------------------------------------------------
*** Oče, mnogo Vam hvala! Svako dobro od Gospoda! Evo, prošao je Vaš oporavak u banji i već sam Vas sinoć slušala na stanici „Radio Blagovesti", pri čemu sam ležala, pa sam se opteretila da li je to grešno da ležim dok se čita AKATIST PRESVETOJ VLADIČICI NAŠOJ BOGORODICI? Posavjetujte me kako je dostojno slušati „RADIO BLAGOVESTI" u terminu od 22-23 sata? Istovremeno bih Vas zamolila za blagoslov za ISUSOVU MOLITVU i pouku i za onaj grčki sajt na kome se pominje sajt manastira Lepavine, čini mi se jedini od svih srpskih pravoslavnih sajtova?

otac Gavrilo -  http://manastir-lepavina.org/novosti/index.php/weblog/detaljnije/radio_blagovesti/  i   http://agioritikesmnimes.pblogs.gr/

A što se tiče slušanja Akatista, činite onako kako vi osećate i kako smatrate da je najbolje. Dođe mi misao ovog trenutka, gde se setih ovog noćnog sveta i mladih koji nalaze utehe po noćnim barovima i kafićima, koji predstavljaju predvorje PAKLA i sigurno gubljenje duše. A, vidite, oni su vrlo poslušni svojim "gospodarima tame". A ti isti, ako ponekad i svrate u crkvu, još dok nisu ni ukoračili preko praga crkve, već ih je uhvatio umor, pa prvo gledaju gde ima koja stolica da sednu dok se Služba ne završi ili im onaj nevidljivi šapuće da što pre izadju iz crkve, i, tako nastaje misaona borba.

Medjutim, u barovima i kafićima po celu noć izdržavaju uz treštanje muzike i gušenje u dimu cigareta. I celo telo lome uz te treštave zvuke muzike, a sutradan, kad svane, odlaze kućama mamurni i umorni. A, onda, po ceo dan spavaju onako ošamućeni i ako stignu, nešto i pojedu, a ako ne, ništa, ali, naveče se opet nađu na istom mestu gde su bili prethodne noći. Eto, tako teče život pojedinim mladim ljudima, sve dok se ne razbole...

A kad nastupi bolest, počinje potraga i borba za ozdravljenje. Prvu pomoć po pravilu potraže kod raznih vidovnjaka da vide da li im je neko nabacao neke čini. Kad tu ne dobiju pomoć, onda okrive nekog za njihov prethodni način života, koji je bio nehrišćanski, i sve drugo, samo ne život po Bogu. Onda se obrate i doktoru, ali i tu nema ozdravljenja, i tek na kraju nekako čuju za neku svetinju ili manastir.

*** Oče, zamolila bih Vas za blagoslov za upražnjavanje ISUSOVE MOLITVE za moju porodicu i mene grešnu kao i za pouku u vezi sa ovom molitvom.

otac Gavrilo - To je put onima kojima je teško da se mole, da idu u crkvu i da odstoje celu Svetu Liturgiju ili bilo koje drugo Bogosluženje. Moliti se Bogu nije nakad dosta. Kao što je za život potrebna hrana i vazduh, tako je duši potrebna molitva i razgovor sa Gospodom. Tako i vi, tvorite umnu molitvu neprestano, u hodu, u radu, kad se sedne, kad se legne, pre spavanja... Neka ova molitva uvek bude sa vama: „GOSPODE ISUSE HRISTE, POMILUJ ME GREŠNU!", i druga molitva: „GOSPODE ISUSE HRISTE, POMILUJ MENE I MOJU PORODICU, DAJ NAM MIR, ZDRAVLJE I SVAKI DUHOVNI NAPREDAK. Evo, proširio sam ovaj odgovor na tvoje pitanje.

***Oče, već duže vrijeme me muči grijeh koji sam ispovijedala kod našeg sveštenika, ali ga se nisam uspjela osloboditi. A tako me silno zna mučiti, da mi dolazi zlo. Pošto nas više koristi ovaj skajp, neugodno mi je i reći o kom grijehu je riječ, ali mislim da ćete Vi odmah pogoditi o čemu je riječ pošto je spominjan i u Vašoj DUHOVNOJ POUCI I BESJEDI, a ima i članak na Vašem sajtu. Uglavnom je riječ o grijehu koji dušu razjeda. Međutim, tu nisam naišla na odgovor kako ga se osloboditi? Poučite me, oče, molim Vas.

otac Gavrilo - Um osvećujte molitvom. Mislena iskušenja odagnajte molitvom, postom, ispovešću i čestim pričešćivanjem. Eto, za sada toliko! Bog blagoslovio!

*** Amin! Bože, daj! Za sve Vam hvala, oče Gavrilo!

Pregleda: 4894