Duhovni razgovor o.Gavrila sa sestrom Tatjanom A-   A+

*** Pomaže Bog oče, blagoslovite!

O.Gavrilo -  Bog blagoslovio, sestro Tatjana! Iz kojeg kraja sveta se vi javljate?

***  Iz  jednog manjeg grada blizu Londona,

O.Gavrilo  - Kako ste stigli do nas, kako ste nas našli u ovoj virtuelnoj paučini i kojim dobrom?

***  Treba mi pomoć kao i svima ......neko je na Serbian Cafe  - diskusijama-  ostavio web adresu od manastira i eto tako je počelo.

O.Gavrilo - Hvala, dobro došli.

***  Kako ste Vi oče?  Hvala Vama.

O.Gavrilo - Hvala Bogu dobro. Koliko vam je godina sestro Tatjana, studirate ili ste završili studije

***   Završila sam srednju školu i sada radim, nisam htjela dalje, nije to za mene.  Oče , kritikuju me moji da me „crvena knjiga" upropaštava.

O.Gavrilo  - Zbog čega, mislite da dosta ima pametnih, pa ni oni  sami ne znaju šta će sa znanjem koje steknu, mislite na „knjižicu".

***   Misle na Bibliju.

O.Gavrilo - A ..sad razumem. Tako to gleda starija generacija koja je odrasla u ateizmu i neshvatljivi su im mladi koji se trude da žive po Bogu i Božijim zapovestima. Opio ih duh  marksizma, pa se teško trezne od  njega.

***  Kažu mi, da otkad mi je otac V.....  dao „crvenu  knjigu" da sam se skroz  promjenila. Ma slijepi su kod očiju, najviše me boli srce za bratom.

O.Gavrilo  - Samo ti pokazuj  njima svojim primerom, progledaće i oni jednoga dana i videti svetlost sunca Boga jedinoga.

*** Znam Oče, da treba tako raditi, ali ja to ne umem, ja se još ljutim na njih pa ću ih još više upropastiti.

O.Gavrilo -  Moli se ti Bogu za brata, probudiće se i on kada budu iskrice ljubavi Božije u njegovom srcu.

***  A neznam se ni Bogu moliti, onako malo pa se ohladim..trudiću se. Rekla sam svojima da ću se odseliti . . . . a Bog  zna kojim ću  putem.

O.Gavrilo - Pa jeste i autu kad se smrzne motor neće odjednom da upali, treba sačekati da se zagreje da bi krenuo. Tako i srce ponekad se ohladi za molitvu, ali treba biti strpljiv i uporan da bi se ponovo zagrejalo.

***  Već  nekoliko mjeseci planiram da se ispovjedim i  pričestim, pa nikako...a prvi je put...možete li me posavjetovati?

O.Gavrilo - A gde vam je nabliža naša Crkva u Londonu?

***  Imamo mi crkvu ovde, 10 - 15 minuta od kuće autom. Ne živim u Londonu, već u manjem gradiću dva sata od Londona.

O.Gavrilo  - Odlično,odite kod vašeg sveštenika  on će vas poučiti kako se treba ispovedati i pripremiti za  Sv.Pričešće.

*** Kada sam svešteniku rekla da se nisam nikada ispovjedala, rekao je da dođem, pa ću vidjeti kako ostali ..

O.Gavrilo - Dobro vam je i savetovao.

***  Dobro, vidjećemo kako će biti, ali neću nikakve bilješke nositi, nego šta mi padne na pamet... molite se za mene grešnu.

O.Gavrilo - Nije to tako strašno, napišete na papiru sve što nije dobro, a nešto od toga nije dobro ni za spasenje duše i sve to će te reći svešteniku na ispovesti. To ostaje kao tajna , zato se i zove Sv.Tajna Ispovesti, a koju su ustanovili i utvrdili Sv. Oci crkve.

***  Za mene je strašno, jer sam strašene grijehe počinila kad sam bila mala i da zato bi voljela da se baš pokajem.....

O.Gavrilo - Gospod je milostiv i sve naše grehe prašta, samo da se iz srca pokajemo i da se trudimo da iste grehe ne ponavljamo.

***  Hvala Oče na savjetu, ja imam želju da dođem u manastir Lepavinu, išla bih preko Beograda, znate li kad dolazi poklonička grupa iz Beograda, možda bih mogla s njima...?

O.Gavrilo - Sad nastaje „mrtva" sezona za  poklonička putovanja, ponovo će biti aktuelna posle Sv.Save, kad prođu zimski praznici.

***  D o b r o.

O.Gavrilo - Da završimo ovaj večerašnji duhovni razgovor.

***  Može, nema problema, oprostite.

O.Gavrilo - Bog blagoslovio i laku noć.

***  Laku noć, sve najbolje, neka Vas Gospod čuva.

O.Gavrilo - AMIN

Pregleda: 4019