Duhovni razgovor o.Gavrila sa sestrom Brankicom A-   A+

*** Pomaže Bog oče Gavrilo!  Kako ste?

O.Gavrilo - Bog blagoslovio!

*** Oče, imam pitanje ako može?

O.Gavrilo - Može.

*** Da li postoje ljudi koji mogu pomoći onima kojima  je neko nešto na zlo uradio? Šta hoću da kažem, da li su to „lažni ljudi"  koji kažu da mogu pomoći i vide šta će se desiti tim ljudima koji su nastradali duševno?

O.Gavrilo - Dobro ste pitanje postavili, ali ipak se trebaa takvih ljudi  kloniti. Nikoga ne treba osuđivati jer pokajniku uvek ima mesta da se obrati i ispravi svoj život, koji su na pogrešnom putu u neznanju,a jesu ovi koje vi navodite da mogu da pomognu na taj način.

Ispravan put jeste, put vernika, koji  treba redovno ići u crkvu postiti, ispovedati se i pričešćivati . Za sve ono što vam nije jasno obratite se svom nadležnom svešteniku, svom duhovnom učitelju i lekaru.

*** Hoće ta osoba da ide u crkvu, ispovijeda se i pričešćuje, ali to je tako godinama i nikako da se izliječi. Predložit ću da se posavjetuje sa sveštenikom crkve u koju ide.  Hvala vam puno, neka vas Bog čuva.

o.Gavrilo - Bog blagoslovio!

Pregleda: 4298