Duhovni razgovor o.Gavrila sa sestrom Milenom A-   A+

***  Pomaže Bog, oče Gavrilo! Imam jedan problem koji me već duže vreme muči i prati.Taj problem se zove strah koji se ukorijenio duboko u meni i ja ga se ne mogu riješiti. To je strah od ljudi, raznih situacija u koje dolazim susrećući se sa ljudima. Ja se molim Bogu da me oslobodi tih muka svaki dan. Molim Vas, kažite mi koje molitve da čitam, pomolite se Gospi našoj lepavinskoj da me oslobodi te muke. Ponekad pomislim kao da je nešto ušlo u mene. Da li se ta sila može istjerati iz čovjeka čitanjem molitve nad opsjednutim. Molim Vas, oče Gavrilo, pošaljite mi neki odgovor. Svako dobro, sestra Milena iz Beograda.

O.Gavrilo - Bog blagoslovio, sestra Milena

***  Neka i Vas Gospod blagoslovi i podari Vam dobro zdravlje. Hvala Vam od sveg srca.

O.Gavrilo - Vaš duhovni problem nije nerešiv, imao sam takve slučajeve koji su dolazili u manastir da im se čitaju molitve za zdravlje, ali treba truda i pridržavanja crkvenog života za one koji imaju takve duhovne probleme. Danas većina ljudi živi neduhovnim i necrkvenim životom, pa zato i dolazi do takvih duhovnih problema.

***  Bila sam ja, oče Gavrilo, u manastiru Lepavina četiri puta sa sestrom Aleksandrom i  stvarno mi je Vaša molitva mnogo pomogla pred ikonom Gospe naše lepavinske, ali sada mi je majka bolesna pa ne mogu da je ostavim i idem na tako dalek put  Ja inače živim u Beogradu i kažite mi u koji manastir da odem ovdje u blizini i koje akatiste i psalme da čitam?

O.Gavrilo - Najbliža vam je vaša parohijska crkva, a vaš duhovnik je vaš parohijski sveštenik! Ne morate vi negde daleko da odete da tražite određena svetišta i nekog izvikanog duhovnika, već se potrudite da se vi sami uredite i disciplinujte na uredan crkven život kako je crkva propisala da se živi i  kako treba jedan kršteni vernik da bude i svoj hrišćanski život ispuni i po njemu da živi!

***  Ja oče, idem u našu crkvu svetog Đorđa na Banovom brdu nedeljom na liturgiju i tu se pričestim, ali par puta, moram da Vam se ispovjedim, nije mi bilo dobro, pa sam morala da izađem iz crkve. Uhvati me takva slabost, ali hvala Bogu, bude mi bolje, tako da nikad nisam napuštala službu dok se ne završi.To me muči, da li je to nešto meni učinjeno u vezi ovog moga straha ili sam ja tolika grešnica da ne  mogu da živim kao ostali normalan svijet?

O.Gavrilo - Budite istrajni u podvigu i molitvi, postu, ispovešću, čestim pričešćivanjem i ispravnim duhovnim životom i vaša duhovna bolest će proći. Ali nemojte da očekujte da će se čudo odmah dogoditi. Samo verovati i nadati se i istrajan biti!

***  Hvala s Vašim blagoslovom, oče Gavrilo.

O.Gavrilo - Bog blagoslovio, želim vam snage u duhovnim podvigu i spasenje duše u večno CARSTVO NEBESKO. AMIN

***  Amin, oče.

O.Gavrilo - Srećna kalendarska Nova 2009 godina!

***  I Vama i cijelom bratstvu manastira Lepavina želim dobro zdravlje i neka vam je sve blagosloveno! Sestra Milena

Pregleda: 4933