Duhovni razgovor o.Gavrila sa sestrom Draganom A-   A+

- Pomaže Bog dragi oče, mogu li da Vas pitam?

o.Gavrilo- Bog blagoslovi sestro Dragana, samo neka budu kratka pitanja.

- Kod mene je oče, došla moja najmlađa sestra S. da pročita nešto dušekorisno sa vašeg sajta , mada sam sa ja potrudila da joj dosta toga iskopiram i dam . Žali se da je nemir u nju ušao, da su joj misli često strahom zaokupljene, a u glavi joj se vrte misli da će se nešto desiti njezinoj djeci. Voljela bih da joj pomognem, ali ne znam kako. Da li biste Vi oče mogli da joj odgovorite na ovo pitanje, pošto ona nema kući interenet .

o.Gavrilo- Neka ide redovno u crkvu, posti, ispoveda se i pričešćuje!

- Evo, čita ona ovo što Vi pišete. Kaže da ne ide često u crkvu, a posti prvu i zadnju sedmicu i sredu i petak.

o.Gavrilo- Čovek ako nema glavu i noge, a ima samo trup i ako nema druge delove tela, nije ceo. Tako je i sa duhovnim životom, ako ne ispunjava sve zapovesti crkvom propisane!

- Evo, ona čita.

o.Gavrilo- I zato se događa da ima te nemire i strahove.

- Kaže kad se naljuti na svoju djecu da se boji šta bi mogla od bjesa napraviti , a voli svoju djecu.

o.Gavrilo- Neka čita i neka se nauči, pa će se i njena deca ugledati na nju i slediće njen primer. A ako nastavi da se ljuti, uzvratiće joj deca istom merom!

- Kaže da se boji da su to njeni gresi uradili od nje i kaže da ih je ispovjedila, a sebi ne može oprostiti zbog tog velikog greha .

o.Gavrilo- Pa, ako se ispovedala, nek se trudi da ga više ne ponovi i nek se trudi da bude dobra vernica i primerna majka i u hrišćanskom duhu vaspitava svoju decu.

- I to ja sad pročitala, još kaže da joj je duša prazna, a pamćenje kao da je izlapilo. Ima 30 godina i sve zaboravlja.

o.Gavrilo- Nek ispunjava sve ovo što sam gore napisao. Dobiće prosvetljenje uma i steći će mir u duši, a to će delovati i na okolinu oko nje.

-Hvala Vam od srca, dragi oče, ona se raduje Vašim riječima i savjetima, a i ja grešna. Samo još da Vam kažem da ima veliku reumu u kostima.

o.Gavrilo- Doći će leto, pa više na sunce, manja u hladovinu i reuma će proći, mada danas ni sunčanje nije zdravo, zbog ozonskog omotača. Da privedemo kraju ovaj naš razgovor. Bog blagoslovio.

- Hvala oče, neka Vas čuva Gospod i Presveta Bogorodica .

o.Gavrilo- Amin!

Pregleda: 4048