Duhovni razgovor o.Gavrila sa sestrom Marijanom A-   A+

- Razgovor o. Gavrilo - Marijana

- Pomaže Bog o.Gavrilo!

o. Gavrilo - Bog blagoslovio, sestro Marijana!

- Pročitala sam tekst o mom nesrećnom sugrađaninu, zaista strašno. Prva misao koja mi je prošla kroz glavu je rečenica koju sam pročitala u tekstu o uniniju, “U trenutku očajanja znajte da vas Gospod ne ostavlja već vi Njega”. Ovaj tekst (prvo pomenuti) neka bude velika opmena svima koji (ne) svesno hodaju mračnim putevima, zaboravljajući Boga.

o. Gavrilo - Kako vi znate zitja vaseg sugradanina, da vam nije negde u komsiluku?

- Negde sam čula za tu ulicu, ali nije u mojoj blizini. Njegovo žitje neznam ali je gotovo školski primer onoga što sam već pročitala na ovom sajtu. Otuđenje je sve češća pojava u našem društvu, pitam se u čemu smo mi to bolji od životinja koje u većini slučajeva žive u čoporu,krdu, stadu, jatu i tome slično. Dičimo se svešću i čime sve ne, a neka smo gori od najgore životinje. Čini mi se najvažnijim da se čovek u ovakvoj situaciji seti Boga ako ga je zaboravio, ili da mu neko pomogne u tome. Nisam stručnjak za ovakve slučajeve, samo glasno razmišljam, a Vi me Oče ispravite ako negde grešim.

o. Gavrilo - Nekad su ljudi bili prostiji ali blagocestiviji, imali su osecaj prema svome bliznjemu, zato sto su imali Boga u srcu imali su i ljubavi prema bratu svome, a u toj prostoti bilo je i blagocasce. Danas se vecina ljudi otudila od Boga i zaboravila ono sto je sveto i cestito , zaboravila se osecajnost za stradanje drugog coveka. Na zalost osecajnost postoji dotle dokle ima licne koristi i tu je zacrtana granica s linijom ne poznajem te? Tako postupaju: silnici ovog sveta, deca prema roditeljima i obrnuto i tako redom u svim slojevima ovog zemaljskog drustva danas. Danas se ne ceni covek i da smo svi stvoreni po liku i podobiju Bozijem. Danas se covek ceni: po bogatsvu, koje mesto zauzima u visokom drustvu, dugometraznim diplomama zapecacenim i potpisanim svim onim zemaljskim I prolaznim, a na kraju telo ide u zemlju kao hrana crvima, a Dusa pred Gospoda na sud gde ce se izmeriti dobra i losa dela koja ce nas osuditi ili opravdati!

- Ljubav prema bližnjem bila je tema besde posle Sv.Liturgije u mojoj Crkvi. Kada bi ljudi imali samo svest o samo jednoj Vašoj rečenici bili bi svesni svog (greha) pada. Nikome u životu sreća nije zagarantovana, ne znamo šta se nama u životu može dogoditi. Ko misli drugačije naka mu je Bog na pomoći.Volela bih da nastavimo o lepim stvarima. Odprilike pre mesec dana počela sam da učim da čitam i pevam za pevnicom, nije lako, ali čini mi se da uspevam (delovi koje čitam su na srpskom za vreme akatista ili večernje službe). Osećaj je poseban a služba neosetno prođe. Uvek imam tremu pa mi se desi da nekad nešto ne pročitam kako treba, ali me otac Milan hrabri i ne žalostim se zbog toga. Predpostavljam da je crkvenoslovenski u ovom trenutku težak podvig. Deonice koje se pevaju na tom jeziku su prelepe a ja ne mogu da ih pratim jer ne umem da čitam. Tražim li ja to previše od sebe? Čitam “Nevidljivu borbu” knjiga je predivna, ali ponestaje mi snage (imala sam naporan radni dan), Oče pomolite se za mene, svako dobro Vama i Vašoj bratiji.Bog svaku muku i patnju nagradi, te ja tako dobih danas divne tekstove Oče od Vas. Oče hvala Vam na posvećenom vremenu, uz razgovor sa Vama sve se mnogo lakše podnosi. Mir Vam iradost od Gospoda!

o. Gavrilo - A M I N!

Pregleda: 2408