Duhovni razgovor o.Gavrila sa sestrom Ivanom A-   A+

IVANA: - „Pomaže Bog, oče Gavrilo. Blagoslovite! Srećan Vam praznik! Oče, htela sam da Vas pitam, gde bih mogla da nadjem dobrog duhovnika? Ja živim u Beogradu. Oče, koje molitve treba da čitam za svetu tajnu braka, kako bi me Gospod priveo sreći i sudbini? Nikako ne mogu da nadjem pravu osobu. Hvala, oče, blagoslovite!“
OTAC GAVRILO: - „Bog blagoslovio, sestro Ivana! Pitate me gde biste mogli da nadjete dobrog duhovnika. Kada bi duhovnik bio stvar ili roba, koja se može kupiti, mogao bih Vam preporučiti, medjutim, duhovnika Vam ne mogu preporučiti i niko to ne može. Znači, kome ćete svoju dušu poveriti, morate pronaći i odlučiti sami. Pošto živite u Beogradu, ne morate nigde daleko da idete. Duhovnika možete pronaći i u svom parohijskom svešteniku, koji je zadužen za vašu parohiju i crkvu u koju idete na bogosluženje. Odgovore na sva ostala Vaša pitanja, dobićete od duhovnika koga odaberete.

Pregleda: 3785