Duhovni razgovor o.Gavrila sa sestrom Draganom A-   A+

- Blagoslovite, oče Gavrilo!

o.Gavrilo- Bog blagoslovio, sestro Dragana!

-Hvala Oče, trenutno je kod mene sin od moje rođene sestre koji ima 17 godina. Izrazio je želju da pogleda Vaš sajt a želio bi da dođe i u manastir Lepavinu. Oče, žao mi je ovog dječaka, malo mu duša luta pa bi smo svi u porodici željeli da se približi Crkvi i vjeri. Duša mu je Oče u velikoj tami. Inače sa roditeljima ima konstantne svađe i nesuglasice, pa ne znam kako mu pomoći? Zato mi je posebno drago što je izrazio želju da posjeti Vaš sajt. Trudim se da ga uvedem u vjeru, pa sam ga povela kod mene da pročita PITANJA i ODGOVORE sa Skajpa, da vidi da još ima mladih koji lutaju, te da se uz vjeru može pobjediti zlo kojeg ni oni nisu svjesni. On se zove Z. . . ., nigdje nema mira, Boga molimo da mu pomogne.

o.Gavrilo- Da, mnogo ima mladih koji su duhovno izgubljeni, ali ima i onih koji mogu da budu za primer starijim i odraslim. Nažalost još uvek je mnogo odraslih koji se nisu probudili iz medveđeg sna, iako je prošlo vreme ateizma, kada su učili da je čovek postao od majmuna, a ne da ga je stvorio Bog.

- Da Oče, duhovna pomoć ovom mladom čovjeku je potrebna, želim da mu pomognem, bojim se da ne padne još dublje u ponor, pa će biti još teže da se izbavi iz tih kandži zla. On trenutno sjedi pored mene i čita šta Vi meni odgovarate, pa se nadam da još nije kasno za ovo mlado biće.

o.Gavrilo- Nikad nije kasno, mlad je on, njegove godine su sada malo nemirne, ali verujem da će poslušati tetkine reči u srce ih urezati, iste pamtiti i u životu primeniti.

- Oče, evo Z . . . . zahvaljuje na tako toplim riječima. Moja želja i jeste bila da mu pokažem i preko Vaših očinskih riječi da nije kasno da okrene drugu tj. pozitivnu stranicu u svome životu. U školu ne ide, ništa nije završio, a posla nema. Njegov otac je na privremenom radu u inostranstvu, on živi sa majkom i stalno su u nekoj svađi.

o.Gavrilo- Za neke poslove i nisu potrebe škole, potrebno je da ima volju za rad. Na žalost mnoge mlade danas je zahvatio virus „lenjivitis“.

-Sigurno Oče da ima i toga, a i poroka je danas mnogo, a on se baš uvlači u tu tamnu stranu života, a nedostaje mu čvrsta ruka da ga povede na svjetliju stranu. Evo, on se ne ljuti što Vam pišem njegovu malu biografiju, želim da mu pokažem put do Crkve, ako bude htio da prihvati. Moja sestra tj. njegova majka kaže da je prepustila sve u Božije ruke, pa šta Bog da, ali ja vidim da su se stvari izmakle kontroli i da je situacija ozbiljna.

o.Gavrilo- Polako, popraviće se on i na prvi put krenuti. Mlado drvo lako se da savijati samo da ima ko da ga savija, kako bi ispravno krenuo prema Gospodu i spasenju duše.

- Voljela bi da tako bude i Gospoda molim, ali jako je svojeglav i neposlušan, bježi od tople riječi, a u duši pati, tako mi kaže, volio bi da nađe mir, ali kaže da nikako u tome neuspjeva. Nekad je kao mali trčao u Crkvu...a sad je ljut.

o.Gavrilo- Danas su napeti od raznih napona, a ponajviše od napona ljutnje.

- Pristao je da odemo zajedno u manastir Krupu, ali kaže da majku ne podnosi ni u blizini, ama baš nikako. Bojim se Oče, ne znam šta može da donese naredni dan, bojim se neke tragedije!

o.Gavrilo- Tu su duhovne borbe prisutne, trebaju Boga da se sete.

- Da Oče, moja sestra posti redovno, ali u njihovoj kući su nesuglasice i svađe od početka braka, nikad u toj kući nije bilo sloge. Nekad mi se čini kao da je nemili ušao u njihovu kuću i živote, a i oni misle da su upitanju neke vradžbine, a šta je u pitanju to samo dragi Gospod zna. Meni ostaje samo da se molim da mir zavlada u njihovim dušama.

o.Gavrilo- Bog blagoslovio sestro Dragana vas i vašeg sestrića Z.... .

- Hvala Vam iz srca i ove grešne duše moje, hvala Vam dragi moj duhovni Oče šo ste nas blagoslovili, a mom sestriću Z… blagoslov je potreban kao žednoj zemlji kiša. Oče neka Vas čuvaju svi naši SVECI sa nebesa i današnji sv. Grigorije, kojeg slavi moj otac.

o.Gavrilo- AMIN, Bože daj!

- Oče, molim Vas pomenite Z… u Vašim molitvama, neizmjerno hvala još jedanput, a mi sada idemo da nastavimo služiti goste kod mojih roditelja.

o.Gavrilo- Srećna vam Krsna slava vašeg oca i vaša djevojačka, neka vam bude na pomoći i duhovnu zaštitu sv.Grigorije čudotvorac ep. Neokesarijski.

- Hvala moj Oče duhovni, jedini i najdraži, Vi koji ste postali moja zvijezda vodilja. Meni se desila ona Božija rečenica „kucajte i otvoriće vam se“. Ja sam pronašla svog duhovnog Oca, a to ste Vi Oče moj Gavrilo, sv.Majka da i Vas spase u ovozemaljskom životu. U mojoj duši ste postali moja istinska zvijezda vodilja, a ja BOGU uzvikujem „HVALA TI OČE MOJ NEBESKI“.

Pregleda: 4019